اخبار عمرانی و اقتصادی تبریز و آذربايجان
مدير كل هواپيمايي هما در آذربايجان ‌شرقي:
5 پرواز مستقيم از تبريز به 4 مركز استان كشور داير شد

 مدير كل هواپيمايي هما در استان آذربايجان ‌شرقي گفت: پنج پرواز مستقيم از تبريز به چهار شهر مركز استاني كشور از چهاردهم دي امسال داير مي‌شود.


 علي جسورنيا ظهر امروز در جمع خبرنگاران افزود: براساس موافقت مدير عامل هواپيمايي هما براي جلوگيري از اتلاف وقت مردم در مسافرت‌ها مقرر شد از تاريخ 14 دي ماه امسال، هفته‌اي دو پرواز در روزهاي يكشنبه و چهار‌شنبه به طور مستقيم از تبريز به كيش و بالعكس هر پرواز با 200 صندلي جمعا 400 صندلي و نيز روزهاي جمعه پرواز تبريز به بندرعباس و بالعكس با 200 صندلي و روزهاي شنبه از تبريز به اهواز و بالعكس با 200 صندلي و نيز روزهاي چهارشنبه هر هفته از تبريز به اصفهان و بالعكس با همان تعداد صندلي داير شود.
وي ادامه داد: اين برنامه‌ريزي، پروازهاي هما تا بيست و هفتم بهمن ماه آينده به صورت آزمايشي داير خواهد بود كه در صورت استقبال مردم اين امكان سفر از تبريز مركز آذربايجان‌شرقي به صورت آزمايشي ادامه خواهد يافت.
جسورنيا در ادامه با اشاره به تعداد پروازهاي هما به تبريز اظهار داشت: در حال حاضر پروازهاي هما از تهران به تبريز روزانه سه، چهار يا پنج پرواز و بالعكس با متوسط 660 صندلي و جمعا هر هفته با 6 هزار و 420 صندلي رفت و برگشت داير است.
وي افزود: هما هفته‌اي دو پرواز مستقيم تبريز به مشهد هر كدام با 300 صندلي جمعا با 600 صندلي به شهروندان سرويس پرواز ارائه مي‌كند كه با افزايش پنج پرواز به چهار شهر كشور، كل صندلي‌هاي سفر هموطنان از تبريز و بالعكس به 8 هزار و 20 صندلي مي‌رسد.

                                    ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 
پایگاه منطقه ای هواپیمائی اسمان در تبریز راه اندازی میشود
نماینده تبریز -اذر شهر و اسکو در مجلس گفت تا پایان امسال پایگاه منطقه ای شرکت هواپیمائی اسمان در تبریز راه اندازی میشود

" عليرضا منادي " روز شنبه به خبرنگاران گفت: با راه اندازي پايگاه مزبور ، خدمات شركت هواپيمايي آسمان در هفت فرودگاه منطقه شمال غرب كشور به مردم ارايه مي شود.
وي افزود: اين پايگاه در سه فاز راه اندازي شده و در فاز اول چهار فروند هواپيماي برد متوسط از نوع فوكر 100 پروازهاي داخلي از فرودگاه تبريز را آغاز مي كنند.
وي،هزينه لازم براي فاز اول طرح راه اندازي پايگاه شمال غرب شركت هواپيمايي را حدود 40 ميليون دلار اعلام كرد و اظهار داشت: 25 ميليون دلار از اين رقم براي خريد هواپيما و بقيه نيز براي تجهيزات زميني شامل آشيانه و ساختمان اداري هزينه مي شود.
" منادي" اضافه كرد: با راه اندازي فاز اول پايگاه ياد شده، مردم شهرهاي تبريز، اروميه، اردبيل، زنجان، مراغه ، خوي و پارس آباد از خدمات شركت هواپيمايي آسمان برخوردار مي شوند.
وي تشريح كرد: در مرحله نخست راه اندازي پايگاه شمال غرب شركت مزبور در تبريز ، روزانه شش سورتي پرواز به تهران ، دو سورتي به مشهد و يك سورتي به كرمانشاه و هر هفته نيز دو سورتي به رشت ، سه سورتي به كيش ، سه سورتي به عسلويه ، سه سورتي به اصفهان - شيراز انجام مي شود.
وي با اشاره به جمعيت 6/8 ميليون نفري منطقه شمال غرب كشور، راه اندازي پايگاه شركت هواپيمايي آسمان را براي مردم داراي بركات زيادي از نظر كسب درآمد و نيز تسهيل در استفاده از خدمات شبكه حمل و نقل هوايي دانست.
نماينده مردم تبريز ، اسكو و آذرشهر در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به زحمات زياد مسوولان و نمايندگان فعلي و قبلي استان در مجلس ، نقش وزراي رفاه و راه و ترابري و نيز مديرعامل شركت هواپيمايي آسمان در تحقق اين آرزوي ديرينه مردم منطقه را بسيار حايز اهميت خواند.
وي گفت: با بهره برداري از فاز نخست پايگاه شمال غرب شركت هواپيمايي آسمان در تبريز ، پروازهاي خارجي به مقصد تفليس، ايروان، باكو،استانبول، وان ، بيروت ، دبي ، دمشق ، بحرين و كويت نيز برقرار خواهد شد.
وي يادآور شد: فاز دوم پايگاه يادشده نيز متشكل از چهار فروند هواپيماي پهن پيكر، كار ترانزيت مسافر از فرودگاه هاي امام (ره ) و دبي به مقصد اروپا را به عهده خواهد داشت.
وي افزود: در فاز سوم نيز با خريد دو فروند هواپيماي كارگو ويژه حمل بار ، صادرات و واردات منطقه شمال غرب كشور تسهيل خواهد شد.

+ نوشته شده در  شنبه هفتم دی ۱۳۸۷ساعت 22:41  توسط مسعود تبریزلی | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ

نوشته های پیشین
آذر ۱۳۹۲
بهمن ۱۳۸۸
دی ۱۳۸۸
آبان ۱۳۸۸
مهر ۱۳۸۸
شهریور ۱۳۸۸
مرداد ۱۳۸۸
تیر ۱۳۸۸
اردیبهشت ۱۳۸۸
فروردین ۱۳۸۸
اسفند ۱۳۸۷
بهمن ۱۳۸۷
دی ۱۳۸۷
آذر ۱۳۸۷
آبان ۱۳۸۷
مهر ۱۳۸۷
شهریور ۱۳۸۷
مرداد ۱۳۸۷
پیوندها
تبريز امروز
تبریز 1400
گسترش معماري
آذر قلم (روزنامه نگاری از تبریز)
مشهد شهر بهشت
کنسرسيوم سهند اب آذربايجان
شرکت ساختماني اذر سيماب
شرکت ساختماني التين داش
شرکت خانه سازي و شهرسازي باغميشه
شهرداري کلانشهر تبريز
شهر الکترونيک تبريز
خبرگزاري شهريار
شرکت آذر سدید
شرکت ساختماني روند
انجمن شرکتهاي ساختماني آذربايجان شرقي
اطلاعات عمرانی شیراز
sar2roud
اطلاعات عمومي شهر تبريز
دوستان مدرسه(تبريز)
گالری عکس تبریز
sas تبریز
خوب بد زشت- شيراز
وبلاگ تخصصی دانشجویان عمران نجف اباد
جمهوي ترکيه
معاونت عمراني شهرداري کلانشهر تبريز
وبلاگ شهردار تبريز
مرکز تجارت جهانی ایران-تبریز
مرکز تجارت اطلس تبريز
اسمان شيراز
تبریز شهر ارزوها
فروم تبریز coolman
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM